Zápisky z ciest

Vstávame, pozvoľna sa trúsime do kuchyne, vlastne kuchyňa je miesto kde sa kapela konečne stretne v kľude, pohodičke pri dobrom jedle a kááávičke. Katka nám robí dobré sendviče a všetcia sme spokojní. Lúčime sa s Martinom, nakladáme veci z čajovne, posledne foto s majiteľom a poďho do Trnavy, čo je len kúsok. Zisťujeme, že dnes to bude asi najdlhšie nosenie aparatúry, ako sa vraví to najlepšie nakoniec :). To nás ten život len skúša. Tradičné rozkladanie a zvučenie je za nami.

Tak dnes to príde. Krstíme v Bratislave. Ráno vstávame pomerne skoro, vlastne len pred chvíľou sme šli spať. Čaká nás typická Bratislava, všade rušno a nie je kde zaparkovať. Volá sa to tu Chillout Garden. Ďalší koncert v obývačke. Totálna blízkosť divákov a energií. Do poslednej chvíle tajíme meno krstnej mamy. Ale už je tu a sedí medzi Vami. Dnes to celkom pekne plynie. Pieseň za piesňou. Je tu čas krstu. Szidi krstí naše album kvetmi divozelu.

Vstávame, najneskôr ako je to možné .-). Raňajkujeme a ani sa nám nechce zo Zaječič odísť. Frčíme do tej Ostravy medzi bodrych Ostravakov. Katka si to šinie po diaľnici miestami aj 150. To znamená, že sme v Ostrave o 45 minút skôr. Parkujeme priamo v centre. Dobre kávičkujeme a ideme zvučiť. Hráme u Krokodýlího ocasu. Koncert plynie ako voda. Atmosféra srdečná, priama.

Dospávame včerajšok. Dobre raňajkujeme, dobre obedujeme. Keď to dnes pôjde takto ďalej, čaká nás jeden exkluzívny deň. Do Zaječič je to len pár kilometrov. Zastavujeme pred malým útulným kulturákom, kde je dokonca výťah na prvé poschodie. Každodenný rituál rozkladania a zvučenia nám dnes trvá trochu dlhšie. Proste chceme aby to bolo perfektné. A ani sa nenazdáme a hráme. Dopadlo to nad očakávanie. Povedal by som, že bolo takmer vypredané. A ľudia naozaj vnímaví. Kapela zábavná.

Síce je to do Brna neďaleko, my balíme a vyrážame v akejsi predtuche dnes o čosi skôr. A veci sa dejú. Pred Uherským Brodom stojíme v kolóne takmer dve hodiny. Tak teda blbneme. Jeme. Niekto nám klope na okienko auta. Blbneme ešte viac. Časovo to ale začína vyzerať tak, že dnes ten rozhovor v rádiu nestihneme. A ono to tak aj je. Meškáme na rozhovor do rádia Proglas, ale nakoniec je všetko v poriadku. Stíhame to, predstavujeme nové cd, rozprávame o kapele a turné.

Stránky